2019-2020 Bahar Dönemi Lisansüstü Başvuruları

BAŞVURULAR 06 OCAK 2020 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

 

*Tezli Yüksek Lisans programlarına  başvuruda bulunup Muafiyet Belgesi olmadığı için  Yabancı Dil Sınavına girecek olan adaylar,Yabancı diller Bölüm Başkanlığının asacağı listeler doğrultusunda sınava gireceklerdir.İngilizce Yeterlik Sınavı 21 Ocak 2020 Saat: 10.00 yapılacaktır.

 

**Adayları başvuru çıktısı almalarına gerek yoktur. 

***Mülakatlar ilanlarda yer alan tarih , saatte ve yerde  yapılacaktır.

 

 

ÖNEMLİ

Adaylar Yeni Bir Kullanıcı Oluştururken Kimlik Seri Numaralarını Doğru Girmelidirler. Aksi Takdirde Başvurular Yapılamaz.

Örnek; Seri: R09 No: 632541 ise R09632541 şeklinde girmeleri gerekmektedir.

Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Oluştururken Kimlik Seri Numarasını Yanlış Giren Adaylar, E posta Hatalı Butonu Tıklanarak "E Posta Tanımlı Hesabımı Sil" İşlemi Yapılacak ve Tekrar Yeni Bir Kullanıcı Olarak Sisteme Girilecektir.

 

 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN ŞARTLAR

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

NANOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

BİYOTEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

ENERJİ TEKNOLOJİLERİ ENSTİTÜSÜ

SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ ENSTİTÜSÜ

YER VE DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

 

1-Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklama için tıklayınız.

2- Tezli Yüksek Lisans programlarına başvurda bulunan adaylardan , son iki yıl içerisinde yapılmış olan GTU İngilizce yeterlilik sınavından; minumum puanı sağlayanlar ekli dilekçeyi doldurarak; başvuru formunun belgeler kısmında yer alan "Dil Belgeleri" kısmına yüklemeleri gerekmektedir.  Dilekçe için tıklayınız.

3- Tezli Yükseklisans Programlarına başvuruda bulunup 21 Ocak 2020 tarihinde  İngilizce yeterlilik sınavına girecek aday öğrencilerimiz; sınav hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 

 

4- Başvuru takip ve sonuç kontrol linki

 

 

5- GRE/GMAT -ALES Eşdeğerlik Tablosu için tıklayınız.

 

*  06 Ocak 2020 saat 08:00 ile 17 Ocak 2020 saat 17:00 arasında doldurabilirsiniz.

Unutmayınız !

Birden fazla programa başvuru yapan adaylar; başarılı olduğunuz programlara yerleştirme işlemini sistem otomatik olarak yapmaktadır.

Önceliği ilk tercihinize vermektedir. İlk tercihinize yerleşemediğiniz takdirde ikinci tercihinize geçmekte ve bu sıralamayı takip etmektedir.

 Bu yüzden son aşamaya geçerken tercihlerinizi Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklama metninin 17. Maddesinde yaptığımız açıklamayı dikkate alarak sıralayınız.

Bir Aday Tüm Enstitüler Dahil olmak üzere; En Fazla 2 adet Tezli Yüksek Lisans Programına, 2 adet Tezsiz Yüksek Lisans Programına ve 1 adet Doktora Programına başvuru yapabilir.