Avrupa Gönüllülük Hareketi Başvuruları

 

Avrupa Gönüllü Hizmetleri Ukrayna Faaliyet İlanı V

 

“AGH ile Yeni Kültürler Keşfet” Projesiyle Ukrayna için Katılımcı Çağrısı

Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen "Discover Differents Cultures with EVS (AGH ile Yeni Kültürler Keşfet)" adlı projemiz kapsamında 60 gün süreyle Ukrayna’da projeye katılacak asil ve yedek gönüllüler seçilecektir.

Proje Yeri:

Kharkiv / Ukrayna (http://volunteering.multikulti.org.ua/  -  http://multikulti.org.ua/en/)

 

Proje Hareketlilik Takvimi:

Gönüllü Hizmet Süresi

Seçilecek Katılımcı Sayısı

10 Eylül 2019- 7 Kasım 2019*

1 Asil + 2 Yedek

5 Aralık 2019 - 1 Şubat 2020

2 Asil + 2 Yedek

 *Proje katılımcıları tek bir odada kalacakları için ve halihazırda  10 Eylül 2019 - 7 Kasım 2019 tarihli hareketlilik periyodu için seçilmiş olan ilk katılımcı kadın olduğundan, belirtilen periyot için kadın gönüllülerin  başvuruları öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır. 5 Aralık -1 Şubat arasındaki faaliyette hali hazırda bir aday olmadığından erkek gönüllüler de başvurabilir.

Proje Hedeflerimiz:

- Katılımcıların farklı bir ülke ve kültürü tanıma olanağı bulmaları, dil yeteneklerini geliştirmeleri ve aynı zamanda farklı ülkelerden gelen gönüllüler ile ortak faaliyetler yürütürken birçok anlamda kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

- Katılımcılar aynı zamanda ülkemizi ve Türk kültürünü yabancı bir ülkede tanıtarak bir nevi kütür elçiliği yapacaklardır.

- Proje sonunda katılımcıların özgüvenlerinin artması, iletişim becerilerinin gelişmesi, iş hayatına atılacak gençler için profesyonel bir tecrübe sağlanması hedeflenmektedir.

Proje Faaliyetleri:

Katılımcılar, çocuk kampları, evsiz insanların bakımı ve desteklenmesi işleri, yabancı dil eğitimi ve dil kampları, ulusal kültür dernekleri ile yürütülen faaliyetler, konferanslar, gezi ve yerel kültür eğitimleri vb. konulu projelerde gönüllü görevler üstlenecektir.

Başvuru Belgeleri:

-Başvuru Formu (tıklayınız)

-İngilizce Europass Özgeçmiş (CV) (tıklayınız)

-İngilizce Motivasyon mektubu(tıklayınız) (neden gönüllü olmak istediğinizi açıklayan bir motivasyon mektubu)

(Başvurular şahsen, posta veya e-posta yoluyla alınacaktır. )

Finansal Destek: Proje yol parası, yeme-içme, konaklama, cep harçlığı karşılanacak ve proje sonunda gönüllülere evsahibi kurum tarafından youthpass sertifikası verilecektir.

 

 Başvuru ve Seçim Takvimi:

Başvuru tarihi:

30 Temmuz - 7 Ağustos 2019 

*Ön değerlendirme tarihi:         

8 Ağustos 2019 

Mülakat tarihi:

9 Ağustos 2019

Nihai değerlendirme tarihi:

9 Ağustos 2019 

 

*İlan edilen listedeki başvurusu onaylanmış adaylara ayrıca bir bildirim yapılmayacak olup, bu adayların tamamı mülakata girmeye hak kazanacaktır.

Bilgi Paketi:

AGH Nedir? (tıklayınız)

Ukrayna AGH Projesi Detayları için Tıklayınız

Başvuru ve İletişim Bilgisi:

Gebze Teknik Üniversitesi

erasmus@gtu.edu.tr

0262 605 1577-78