Üniversitemiz FSMH Yönergesi, Yeni Yönetmeliğe Uygun Olarak Güncellenmiştir

 

Değerli Araştırmacımız,

 

Ar-Ge ve teknoloji tabanlı buluşlarınızın ürün haline gelmesi ve ticarileşmesi söz konusu ise Fikri, Sınai ve Mülkiyet Hakları (FSMH) esaslarına göre koruma altına alınması gerekmektedir. Tescil olan ulusal/uluslararası patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım sayısı, patentin lisanslanması ve ticarileşmesi; Araştırma Üniversitesi göstergeleri, Girişimcilik ve yenilikçilik endeksleri ve üniversite sıralama endeksleri için önemli parametrelerdir.

 

Üniversitemiz FSMH yönergesi, yeni yönetmeliğe uygun olarak güncellenmiştir. Üniversitemiz FSMH Kurulu ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Yönergesi bilgilerine erişmek için TIKLAYINIZ.

 

Ticarileştirme potansiyeli olan buluşlarınız hakkında ve başvuru süreçleri ile ilgili aşağıda iletişim bilgisi bulunan FSMH Sekreteryası ve Patent danışmanı ile görüşme için randevu alabilirsiniz. Bu kapsamda 29-30 Temmuz 2019 (Pazartesi-Salı) günleri patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım başvuruları konusunda görüşme talebi için FSMH Sekreteryası ile iletişime geçiniz.

 

Ön başvuruda kullanılacak FR-0492 Buluş Bildirim Formu’na erişmek için TIKLAYINIZ.

 

FSMH Sekreteryası (GTÜ TTO) İletişim:

Buse BAKIR

Tel: 0262 605 2420 / 0538 046 7169

bpekgoz@gtu.edu.tr

 

Aykut ULGAR

Tel: 0(262) 605 24 46 / 0541 809 0787

aykutulgar@gtu.edu.tr

 

Patent Danışmanı:

Ayfer BERKKAM

 

Bilgilerinize rica ederiz.

FSMH Kurulu