2018-2019 Bahar Yarı yılı Lisansüstü Yedek İlanı

 

İşletme Tezli Yüksek Lisans Yedekler

 

 1. Yedek MERVE BAŞAR
 2. Yedek SAMET EMEK
 3. Yedek CEMAL ASILTÜRK

 

Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans Yedekler

 

 1. Yedek CANAN ARSLAN

 

 

Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Yedekler

 

 1. Yedek MEHMET KOÇAK
 2. Yedek MUHAMMED ALİ SÖNMEZ

Lisansüstü Mülakatlarda başarılı olup; kayıt hakkı kazanan yedek adaylarımızın bilgisine;

Lisansüstü yedek adayların kesin kayıtları 11-12 Şubat 2019 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda yapılacaktır. 

 

Kesin kayıt için Gerekli Evraklar;

 

1-)Bir adet vesikalık fotoğraf (Yükseköğretim Kurumları Kılık, Kıyafet Yönetmeliği’ne uygun çekilmiş),

2-) ALES veya senato tarafından eşdeğerliği kabul edilen GRE, GMAT  ile GAT sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi (ÖSYM çıktısı kabul edilmektedir ayrıca bir onaya gerek bulunmamaktadır.)

3-) Yüksek lisans başvurusu için lisans;  doktora başvurusu için lisans ve tezli yüksek lisans mezuniyetine ait  not döküm belgeleri ve diplomanın(yada geçici mezuniyet belgesinin) aslı ve fotokopileri

4-)Doktora programına başvuracak adaylar için YDS/ÜDS/KPDS/TOEFL İBT sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi

5-)Yüksek Lisans programı başvurusunda  YDS/ÜDS/KPDS/TOEFL İBT sonuç belgelerinden birine sahip olduğu için yabancı dil muafiyeti alan öğrenciler için muafiyet aldığı dil belgesinin aslı ve fotokopisi

6-) Yabancı Üniversite Mezunları İçin YÖK Denklik Belgesi.

7-) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

8-)Askerlik sevk tehirinin yapılmasını isteyen erkek öğrenciler için; sevk dönemi belirlenmiş yeni tarihli askerlik durum belgesi

9-)İkinci öğretim öğrencileri için banka dekontu


10-)Özgeçmiş 

11-) Kesin kayıt dilekçesi (kayıt esnasında Öğrenci İşlerinden temin edebileceklerdir.)

12-) Adli sicil kaydı. (e-devlet çıktısı kabul edilmektedir.

 

 • Kayıt tarihinde yaptırılmayan kayıtlar için hak iddia edilemez. Ek süre hiç bir şekilde verilemez.

 

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR:

 

 

 • Gündüz öğretiminde yer alan lisansüstü programlara kayıtlanacak olan öğrencilerimiz; başka bir yükseköğretim kurumunda (lisans/ön lisans/açıköğretim) kayıtlarının olması dışında normal sürelerinde (Yüksek lisans için 4 yarıyıl, doktora için 8 yarıyıl) katkı payı ödemezler.
 • Farklı düzeyde iki programa kayıtlı kalmak isteyen öğrencilerin üniversitemize kayda gelmeden önce 129.- TL. katkı payını

 

 

Halk Bankası Çayırova Şubesi’nde ki

Hesap No: 1299-06000200 veya

IBAN: TR88 0001 2001 2990 0006 0002 00 numaralarına yatırmaları gerekmektedir.

 • Mevzuat gereği aynı anda kayıtlı olunamayacağı için başka bir yükseköğretim kurumunda tezli yükseklisans veya doktora programında kayıtlı öğrencilerimizin kayda gelmeden önce diğer kayıtlarını (devam edilmeyen, pasif veya çok eski bir kayıt bile olsa) sildirmeleri gerekmektedir. (Tezsiz programlar hariç)aynı düzeyde iki programa
 • Kayıt tarihinde yaptırılmayan kayıtlar için hak iddia edilemez. Ek süre hiç bir şekilde verilemez.
 • Kayıt esnasında öğrenci bilgi sistemi giriş şifrenizi, kullanıcı adınızı ve danışman hocanızın ismini öğrenmeyi unutmayınız.

 

 

 

 

Sorularınız için ogrenci@gtu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

                                                                               

 

                                                                 Gebze Teknik Üniversitesi

                                                              Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı

 

 

                                                                          

ULAŞIM

1- E–80 TEM YOLU İLE: FSM Köprüsü’nden sonra E-80 TEM Otoyolu’na girilir ve Doğu istikametine ilerlenir. Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkılır. Hiçbir yere sapmadan devam edilir. Bu yolun D-100 yolunu kestiği kavşağa gelindiğinde de düz istikamet muhafaza edilerek Bayramoğlu istikameti kavşakta takip edilir. Ankara ya da İstanbul yönlerine dönülmez. Kavşak tam olarak bitmiş olmadan GTÜ levhası ve kampüsü sağda görülecektir.Bu noktada hataya yol açan bir sapak ASM Hastanesine gider, dikkatli olunmalıdır. Sağa sapılır ve 100 metre ilerde sağda GTÜ’nün giriş kapısına yönelinir. Ankara istikametinden gelindiğinde yine Çayırova gişelerinden çıkılması ilk defa gelenler için önerilir. Gebze çıkışından çıkıldığında ise D-100 yolu Batı yönüne İstanbul istikametine takip edilmelidir.

2- D-100 KARA YOLU İLE: İstanbul’dan Anadolu yakası D-100 yolu doğu istikametinde takip edilir. Pendik ve Tuzla geçildikten sonra Bayramoğlu çıkışından çıkılır. Çıkış tamamen tamamlanmadan önce sağda GTÜ levhası görülecektir. D-100 yolu ile Doğu tarafından gelenler ve D-575 ile gelip Topçular Feribot iskelesinden feribota binmiş olanlar Gebze’den değil Bayramoğlu çıkışından çıkmalıdırlar. Hızlı Feribot ile Pendik’e inenler ise D–100 ‘e çıktıktan sonra Batı istikametine gideceklerdir. GTÜ, Gebze şehir içinde olmayıp, İstanbul Tuzla’ya daha yakındır.

 

3- İSTABUL’DAN BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE: Cevizlibağ(Zeytinburnu) - Şifa Mahallesi(Tuzla) hattında çalışan 500-T otobüsü ile son durak olan Şifa mahallesine gelindikten sonra Gebze-Harem minibüslerine binilip çok kısa bir mesafe alınarak Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTÜ’nün giriş kapısına ulaşılır.

 

4- GEBZE KOOP OTOBÜSÜ İLE: Kalkış yeri Esenler Otogarı olan Gebze Koop otobüsleri FSM Köprüsü’nden sonra E–80 TEM Otoyolu’nu takip eder ve Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkar. Gişelerden çıkışta kısa bir zaman zarfında Yenimahalle Bayramoğlu köprüsüne ulaşır. Köprüde inilerek hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTÜ’nün giriş kapısına ulaşılır.

5- DOLMUŞ İLE: D–100 ü takip eden Gebze - Harem otobüsleri ile Harem yönünden gelindiğinde Tuzla’dan hemen sonra Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTÜ’nün giriş kapısına ulaşılır. Gebze yönünden gelindiğinde yine aynı köprüde inilir ve köprüden karşıya geçilip aynı yol takip edilir.