TÜBİTAK BIGG Programı

 

TÜBİTAK’A BAŞVURACAK GİRİŞİMCİLER İÇİN ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TÜBİTAK 1512 Teknogirİşim Sermaye Desteği Programı olan BİGG kapsamında girişimcilere destek vermeye devam etmektedir. Bu süreçte özel programlarla, girişimcilerin fikirlerinin nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl pazarlayacaklarına kadar her konuda destek verecektir.

Başvuruda bulunan girişimciler, TEB Girişim Evi Danışmanları’nın özel olarak oluşturduğu BiGG Programı’na alınacaktır. Kişisel Gelişim Eğitimleri, İş Modeli ve İş Planı Eğitimleri, İş Modeli ve İş PlaNı Birebir Mentorluk Görüşmeleri ve Teknik Eğitimler (Şirket Türleri ve İş Hukuku, Fikri Sınai Haklar vb.) olmak üzere dört ana modülden oluşan bu program sonucunda başarılı bulunan girişimciler 2. aşama için hibe almaya aday olarak TÜBİTAK’a yönlendirilecektir.

Verecekleri Hizmetler

· Girişimciler proje süreleri boyunca uzman danışmanlardan her ay tanımlı olarak bire bir iş yönetimi danışmanlığı alacaklardır.

· Kazanan girişimciler proje süreleri boyunca TEB Girişim Evi’nden ücretsiz faydalanacaktır.

· TEB girişimcilere, TÜBİTAK’ın vereceği hibeler hesaplarına geçene kadar kullanabilmeleri için bir ay süre ile 10.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkânı sağlayacaklardır. Girişimcilerden bir yıl boyunca havale/EFT, hesap işletim ücreti, şirket kredi kartı ücreti alınmayacağı gibi, TÜBİTAK’ın diğer desteklerinden faydalanmaya hak kazandıklarında eş finansman veya teminat mektubu da TEB tarafından sağlanabilecektir.

· Girişimciler TEB Network’ üne erişmenin yanında proje esnasında ticarileşmeleri durumunda Demoday etkinliğinde yatırımcılara erişim sağlayacaklardır.

· Girişimciler ve TİM üyesi sanayicilerle buluşup projelerine yatırım ve müşteri bulma imkânına erişebilecektir.

· Girişimciler TEB Özel Melek Yatırım Platformu yatırımcıları, kurumsal ve özel bankacılık müşterileri ve iş ortaklarının dâhil olduğu network havuzu ve piyasa bilgisinden faydalanabilecektir.

· TEB, girişimcilere projelerinin piyasa koşullarına karşı dayanıklılığını tespit etme, geniş müşteri kitlesi sayesinde ücretsiz reklam yapabilme, farklı disiplinlerden kitlelere ulaşarak iş fikirlerini değerlendirebilme gibi çok sayıda avantaj sunacaklardır.

Başvurular 20 Temmuz’a kadar http://teblegirisim.com/tubitakbiggform/ adresi üzerinden devam edecektir.