Askıya çıkardık: GTÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği ve Senato Esasları Taslağı

Gebze Teknik Üniversitesinin Değerli Akademisyenleri, Sevgili Öğrencilerimiz;
Yeni YÖK yapılanması ile başlayan uygulama öncülüğünde,  “Akıllı Kampüs, Katılımcı Yönetim” anlayışımızın devamı niteliğinde, taslak haline getirdiğimiz yenilenmiş lisansüstü yönetmeliği ve senato esaslarını ASKIYA ÇIKARDIK.
 
2016 yılında yayınlanan ve 2017 yılında değişiklik yapılan Yükseköğretim Kurumları Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğine uyumlu hale gelebilmek, lisansüstü esasların uygulanması sürecinde gelişmiş ve sistematik bir eğitim-öğretim hayatı sunabilmek, üniversitemizin çok enstitülü yapısında uygulama süreçlerinde tutarlılık sağlamak, öğrenci ve akademisyenlere çok daha anlaşılır, çok daha şeffaf ve ölçülebilir gerekliliklerle, lisansüstü yönetmelik ve senato esaslarında güncellemeler yaptık.
 
Askıya çıkarılan taslağın sol sütununda, çerçeve yönetmeliğe dayalı olarak güncellenen lisansüstü yönetmelik esasları yer almaktadır. Bu yönetmelik maddelerinde, uygulama esaslarının senato tarafından belirleneceği ifade edilmiştir. Böylelikle taslağın sağ sütununda, yönetmelik temel esaslarındaki ilgili her bir maddeye karşılık gelen, uygulama sürecini ifade eden senato uygulama esasları belirlenmiştir.
 
01.05.2017 gününe kadar askıda kalacak olan lisansüstü yönetmelik taslağımız, gerçek kullanıcılarının; siz değerli akademisyen ve öğrencilerimizin görüşleriyle son şeklini alacaktır. Görüş beyan etmek istediğiniz madde veya maddeler hakkındaki; ekleme, çıkarma, değişiklik ve tamamen kaldırma yönündeki tekliflerinizi ilgili maddelerin altına eklemenizi rica ediyoruz. Eğitim-öğretim kalitemizi ortak akıl ile bulunduğu yerden daha yükseklere taşımak için her önerinin komisyonda tek tek ele alınacağını belirtir, yönetmeliğimize ve senato uygulama esaslarımıza emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla,
 
Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN

Rektör

Görüş bildirmek için tıklayınız >>