Yeni Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği Askıya Çıkarılmıştır

Gebze Teknik Üniversitesinin Değerli Akademisyenleri, Sevgili Öğrencilerimiz;

Gerek değişen mevzuata uyumlu hale gelebilmek, gerekse öğrenci gözünden bakarak öğrencilerimize daha sistematik bir eğitim-öğretim hayatı sunabilmek için, öğrenci ve öğretim üyesine çok daha anlaşılır, çok daha şeffaf ve ölçülebilir gerekliliklerle, lisans yönetmeliğimizde güncellemeler yapmak üzere yola çıktık.

Devamlı dile getirdiğimiz “Akıllı Kampüs, Katılımcı Yönetim” anlayışımızın güzel bir örneği olarak taslak haline getirdiğimiz lisans yönetmeliğimizi, gerçek kullanıcılarının; siz değerli akademisyen ve öğrencilerimizin görüşlerine açıyoruz.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun yeni bir projesi olan “ASKIYA ÇIKARDIK” uygulamasını, Üniversiteler arasında ilk olarak uygulayacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 31.03.2017 gününe kadar askıda kalacak olan lisans yönetmelik taslağımız, böylece sizlerin görüş ve önerileriyle son şeklini alacak.

Askıya çıkarılan taslakta, yönetmeliğin mevzuata tabi değiştirilemez hükümlerini, sizler için mavi ile renklendirdik. Bunun dışında; görüş beyan etmek istediğiniz madde veya maddeler hakkındaki; ekleme, çıkarma, değişiklik ve tamamen kaldırma yönündeki tekliflerinizi ilgili maddelerin altına eklemenizi rica ediyoruz.

Eğitim-öğretim kalitemizi bulunduğu yerden daha yükseklere taşıyacak; bunu yaparken de ortak akıl ile hareket edebilecek yönetmelik ortaya koymayı amaçlıyor; her önerinin komisyonda tek tek ele alınacağı yönetmeliğimize emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

 

                                                                                                           Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN

                                                                                                                      REKTÖR

<<< Yönetmelik.taslak >>

<< GÖRÜŞ BİLDİRME FORMU İÇİN TIKLAYINIZ  >>