Co-op Netaş Başvuruları Başladı

COOP Nedir?

“CO-OP” (Cooperative Education) Üniversite - İş dünyası işbirliğine dayalı bir eğitim modelidir. CO-OP, öğrencinin lisans eğitimi sırasında bir iş yerinde çalışmasına dayalı bir eğitimdir.

Amacı;  eğitim ile çalışma hayatını entegre etmektir. CO-OP Eğitimi’yle çalışma hayatına hazırlanan öğrenciler bu sayede mezun olduktan sonra iş yerindeki öğrenme süresini en aza indirirler.

Netaş, COOP programı kapsamında Türkiye genelinde 12 üniversite ile işbirliği yapmaktadır ve şimdiye dek 251 öğrenci Netaş COOP programına katılmış, bunların %20’si part time veya full time olarak Netaş çalışanı olmuştur. Program; güz- bahar ve yaz olmak üzere yılda 3 dönem gerçekleştirilmektedir.

Netaş COOP: 3 yıldır sürdürdükleri COOP programı kapsamında, stajyerlerini sadece uzun dönemli olarak alıyor ve onların seçme yerleştirme süreçlerinde okullarda grup mülakatları yapılmasından teknik beceri ölçümlerine, roleplay’lerden bireysel yeteneklere bir çok özelliklerine bakarak, üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden 3 ve 4. sınıf öğrencilerine, Bahar-Güz-Yaz olmak üzere yılda 3 ayrı dönemde uzun dönem staj yapma imkanı sağlıyor.

Netaş Firması, aşağıda sıralanan kriterler çerçevesinde GTU öğrencilerimizi değerlendirmek düşüncesindedirler:

Kriterleri:

  • Öğrencinin 3. veya 4. Sınıfta olması
  • Öğrencinin ilgili alanlarda okuyor olması
  • Haftada minimum 3 veya 4 gün Netaş’a gelebilecek olması
  • Öğrencinin sigortasının okul tarafından karşılanması

COOP  başvuru süreci nasıldır?

Lisans düzeyinde üniversitenin herhangi bir bölümüne kayıtlı, çalışmak isteyen öğrenciler, CO-OP yapmak üzere CO-OP Direktörlüğü’ne başvurur.
Öğrencinin CO-OP başvuru koşullarını sağlıyor olması öğrencinin CO-OP çalışması için seçileceği anlamına gelmez. Adaylar arasından not ortalaması, ders başarısı ve diğer kriterler baz alınarak, CO-OP çalışması yapmak üzere uygun bulunanlar seçilir. Okurken partner firmalarımızda çalışan öğrenciye COOPER adı verilir. Seçilen öğrenciler CO-OP Direktörlüğü tarafından belli bir hazırlıktan geçirildikten sonra firmalara iş görüşmesi yapmak üzere gönderilir. CO-OP çalışması yapacak COOPER, yapılacak görüşme sonucunda firma tarafından seçilir.

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız

http://www.netas.com.tr/tr/arge/universite-sanayi-isbirligi-calismalari/1209