GTÜ Terör Açıklaması

Ülkemizde giderek artan ve güvenlik güçlerimizden masum vatandaşlarımıza kadar uzanan hain terör saldırıları ülkemizi büyük bir üzüntüye boğmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüne, ulusumuzun birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlüğüne karşı bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıları nefretle kınıyor ve insanlık suçu olarak nitelendiriyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden etnik temelli bölücülük ile karşı karşıyadır. Menfur saldırılar, toplumsal birliğimizi bozmayı hedeflemektedir. Böyle haince saldırılardan medet bekleyen bölücü unsurlar milletimizi beraber yaşama kararlılığından asla vazgeçiremeyecektir.

Millet olarak, vatanımızı hedef alan kişiler ve eylemlere karşı birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde ortak bir tavır sergileme zorunluluğumuz bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihi boyunca karşılaşmış olduğu bu tür olaylara karşı her zaman onurlu bir mücadele sergilemiştir. Terör örgütü bu hain saldırılarla hiçbir sonuca ulaşamayacak, bu ülkenin vatandaşları arasında tarihten gelen köklü kardeşlik duygularını yok etmeyi başaramayacaktır. Milletçe, şer odaklarına karşı yürütülen bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğimizden ve başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Gebze Teknik Üniversitesi olarak, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit ailelerimiz ile milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileriz.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN
Rektör