intihal.net veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2019

Kullanım Kılavuzu Erişimi 

Hakkında:

İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. 

İntihal.Net Türkiye'de yayın yapan dergilerin %90'ından fazlasını ve on binlerce basılı kitap içeriğinde tarama yapar.

Ayrıca YÖK Tez Merkezi açık erişimde bulunan tezlerin tam metinlerini, DergiPark içeriğini, SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) içeriğini, Türkiye'de bulunan üniversitelerin açık erişime sunduğu kaynakları, HiperKitap (Türkçe e-Kitap) veritabanını, 500 milyondan fazla İngilizce doküman ve Türkçe web siteleri içerisinden tarama yaparak benzerlik tespiti yapmaktadır.

İntihal.Net veritabanı 31 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişimi amaçlı kullanılacak olan bir intihal tespit aracıdır.

İntihal.Net üzerinden alınan rapor; üniversitemizde resmi olarak kullanılan ve kabul edilen Turnitin programından alınan rapor yerine geçmez.

İntihal.Net veritabanına deneme amaçlı olarak kayıt olmak isteyen akademisyenlerimiz öncesinde @gtu.edu.tr uzantılı kurumsal mail hesapları ile https://intihal.net/ üzerinden ücretiz bir hesap (akademisyen) oluşturduktan sonra kütüphanemizde yetkili olan admin hesabından onay verilmesi gerekmektedir. Gün sonunda onay verilmemişse dahili 16 – 69 ve 16 - 66 telefon numaralarını arayabilirsiniz.