Rektörden

Saygıdeğer Gebze Teknik Üniversitesi Ailesi,

18 Kasım 2014 tarihi itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle 2014-2018 dönemi için Gebze Teknik Üniversitesine Rektör olarak atanmış bulunmaktayım.

Bu vesileyle, 2010-2014 döneminde görev yapan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Orhan Şahin’e Üniversitemiz için yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle teşekkür ederim.

Öncelikle, büyük destekleriyle beni bu göreve layık gören Üniversitemizin değerli öğretim üyelerine şükranlarımı sunarım. Bu eşsiz desteğinizle bizlere güç verdiniz, güven verdiniz.

Büyük bir onur duyarak sürdüreceğim Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevim süresince şahsım ve ekibim, üniversitemizin akademik ve idari kadrosunun desteğiyle ve GTÜ’ye hizmet etmenin ülkeye hizmet etmek olduğu bilinciyle her yönüyle beklentileri karşılayan, rekabet gücü yüksek, değişim ve gelişime açık girişimci bir üniversite hedefi için var gücümüzle çalışacağız. Yapacağımız tüm çalışmalarda; temel felsefemiz GTÜ Ailesinin gönlünün çektiği ile bizim gücümüzün yettiğini bir yerde kesiştirme çabası olacaktır.

Bu görev itibariyle işimizin zor ve sorumluluğumuzun büyük olduğunu biliyoruz. Ancak aynı oranda, inancımız ve azmimiz de büyük! Üniversitemiz için hayallerimiz var. Önce hayallerimizi hedeflere, daha sonra hedeflerimizi gerçeklere dönüştüreceğiz. Sizlerden tek isteğimiz, Üniversitemize katkı yapacak değerli çalışmalarınızı ve bize verdiğiniz desteği sürdürmenizdir.

“İnsan yaptıklarının toplamı değil, henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır”. Bu nedenle, Üniversitemiz için hep gerçekleştiremediklerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz.

Bundan sonra, GTÜ Ailesi olarak her birimizin Üniversitemizde yaptığımız iş ve sorumluluklarımız gereği payımız farklı olabilir, ancak paydamız tek ve ortaktır:

KARŞILIKLI ANLAYIŞ, İŞBİRLİĞİ, GÜVEN VE HUZUR ORTAMI İÇERİSİNDE ÜNİVERSİTEMİZE KOŞULSUZ HİZMET!

GTÜ Ailesinin bir parçası olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu kalbinizden hiç eksik etmemeniz temennisiyle 2014-2018 döneminin Üniversitemiz için hayırlı olmasını diler, tüm GTÜ Ailesine sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN
Rektör