Aralık 2007 Yıl 3 Sayı: 39 Bültenimiz her ay  yayınlanır

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Ana Sayfa
GYTE'nin SCI Karnesi
Kültür&Sanat
Atama Kararları
Duyurular
Basında GYTE
  Ulaşım&İletişim
  Eski Sayılar
Künye

 

 

 

 

Ata'yı Özlemle Andık

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 69. yıldönümünde bütün yurtta, KKTC'de ve Türkiye'nin dış temsilciliklerinde törenlerle anıldı.

10 Kasım Atayı anma etkinlikleri çerçevesinde Gebze Cumhuriyet meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine GYTE'yi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Şahin Katıldı...                              

GYTE Öğrencileri Anıtkabir Ziyaretinde

10 Kasım Ata'yı anma etkinlikleri çerçevesinde GYTE Öğrencileri Anıtkabiri ziyaret etti. GYTE'yi temsilen 13 öğrencinin katıldığı etkinlik programında Anıtkabir ziyaretinden sonra Etnografya Müzesi gezilmiştir. 

 ARMERKOM'dan GYTE'ye Ziyaret

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Araştırma Merkezi Komutanlığı(ARMERKOM)'da görevli üst düzey subayların yer aldığı bir ekip GYTE'yi ziyaret etti. GYTE ve ARMERKOM arasında yapılabilecek projeler üzerinde görüşmeler gerçekleştirildi. Elektronik Mühendisliği ..

 

  Seminer

“Molecular Engineering for nonlinear optics”

TÜBİTAK ile CNRS arasındaki İşbirliği Anlaşması çerçevesinde ortaklaşa yürütülmekte olunan, TBAG-U/180(106T715) nolu Projesi kapsamında  Fransa tarafının Proje Yürütücüsü Laboratoire de Chimie de l’Ecole Normale Supérieure de Lyon CNRS’den Dr. Yann BRETONNIERE tarafından  08.11.2007, GYTE – Muallimköy Kampüsü, Kimya Bölümü’nde “Molecular Engineering for nonlinear optics” konulu bir seminer verilmiştir.

 

 Kaygı ve Kaygıları Aşma Semineri

Kocaeli Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı personelinden Psk. Başak Kıcır ve Psk. Gökçen Gökçe'nin Kaygı ve Kaygıları Aşma Semineri verdi...

GYTE II. Atatürk Koşusu Çekişmeli Geçti      .

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü SKS Daire Başkanlığının düzenlediği II. Atatürk Koşusu bu yıl 8 Kasım 2007 tarihinde düzenlendi.

GYTE'den Kan Bağışı KAnpanyası      .

Kocaeli Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen kampanya spor kompleksi masa tenisi salonunda gerçekleştirilmiştir. 

  

 
 

GYTE Euroleague Basketbol Maçına Gitti.

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü personel ve öğrencileri EFES PİLSEN –  Le Mans  arasında oynanan Euroleague Basketbol Maçına Gitti. Maç 15 Kasım  2007 Perşembe  20:15'te Apdi İpekçi Spor Salonunda oynandı.

 
 

Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Çeşitli Turnuvalar Düzenlendi.

 

29 ekim cumhuriyet bayramı nedeniyle 16/10-06/11/2007 tarihleri arasında futbol, masa tenisi, streetball branşlarında  8. cumhuriyet kupası turnuvaları düzenlenlendi..

 
 

ÇOK KULLANICILI GENİŞ AĞ BAĞLANTILI OYUNLAR -5-

Dünyadaki kısacık geçmişinde  insanoğlunun eğlence için bulduğu şeylerin en başında oyunlar gelir. Bu oyunlar arasında zekaya hitap edenler yayılır. Satranç böyle bir oyundur. Spor oyunları da başka türlü girmiştir hayatımıza...

    İsmet Türker CEDİMAĞAR

 
 
 

İlk Yardım Nedir?

  Soluk alma ve soluk verme işlemine “solunum” denir.   İnsan vücudu (özellikle beyin) yaşamak için mutlaka oksijene ve besin maddelerine ihtiyaç duyar. Besin maddelerinin aksine oksijen depolanamaz. Bu nedenle solunumun sürekliliği hayatî önem taşır...

Ebuzer BAŞAK

Sivil Savunma Uzmanı